Mide botoksu endoskopi ile gerçekleştirilen, işlem süresi 7 dakika olan uyuma ve uyanma süreleri ile beraber 15 dakikalık bir uygulamadır.

Hastanede yatış gerktirmez. 15 dakikalık işlem süresinden sonra, 1 saat hastanede dinlenmenin ardından normal gündelik yaşantınıza dönüş yapabilirsiniz.

İşlem öncesinde herhangi bir ilaç önermiyoruz. İşlem sonrasında çok nadir olmak ile birlikte bazı hastaların mide koruyucu kullanmaları önerilir.

Mide botoksu sonrası herhangi bir ağrı yada acı olmaz. Bazı hastalarda işlem sonrası midede hafif batmalar olabilir. 1 saatlik geçici bir his yaratır.
Mide botoksu 6 ay etkili bir işlemdir. Hastalarımızın ilk ay toplam kilolarının %10’unu kaybetmelerini bekliyoruz. 6 aylık sürede fazla kilolarının %60 – %70 oranında verilmesi beklenir.
Mide botoksu 16-65 yaş arası kişilere uygulanabilir. 5kg vermek isteyene de, 55kg vermek isteyene de uygulanan bir yöntemdir.
Midesinde ülser olan hamilelere, emzikli annelere, bağırsak hastalıklarının akut döneminde olan kişilere, daha önce mide bypassı olmuş kişilere, 16 yaşından küçük çocuklara ve 65 yaşından büyük kişilere UYGULANMAZ!