Diş işlemleri

Gülüş Tasarımı
Lamine Diş
İmplant
Zirkonyum Kaplama
Diş Beyazlatma
Kanal Tedavisi
Pembe estetik
Ortodontik Tedavi

Gülüş Tasarımı
Gülüş tasarımı uygulaması kişinin hem doğal hem de sağlıklı bir gülüşe sahip olmasının amaçlandığı bir tedavi yöntemidir.

Lamine Diş
Lamine diş, yaprak diş veya diğer bir adıyla porselen kaplama, dişlerin kırılma ve deformasyonlarına göre özel diş ölçüleri alınarak hazırlanan, estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran ve ön dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen diş tasarımlarıdır. Yalnızca ön dişlere uygulanır.

İmplant
İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez.

Zirkonyum Kaplama
Zirkonyum diş restorasyonu, daha çok şiddetli çürükler, dişte kırılmalar ve dişlerdeki renk bozukluklarının giderilmesi için uygulanan bir kaplama türüdür.
Diş Beyazlatma:
Diş beyazlatma, dişlerin doğal renklerini açmak veya renk değişikliklerini gidermek için kullanılan bir kozmetik tedavi yöntemidir. Dişlerde oluşan lekeler, sararmalar veya renk değişiklikleri genellikle yaşlanma, kahve, çay veya sigara gibi lekeleyici maddelerin tüketimi, yetersiz ağız hijyeni veya genetik faktörlerden kaynaklanır. Diş beyazlatma işlemi, bu lekeleri gidererek dişlerin daha beyaz ve parlak görünmesini sağlar.

Kanal Tedavisi
Endodonti tedavisi ya da gündelik dilde yaygın kullanımıyla kanal tedavisi ; çürümüş ya da enfekte olmuş dişi kurtarmak amacıyla yapılan bir tedavi yöntemidir.

Pembe Estetik
Diş etlerinde sorun olan hastaların diş etlerine uygulanan işlemlere diş eti estetiği veya pembe estetik denilmektedir.

Ortodontik Tedavi
Ortodonti, yanlış konumlanmış dişlerin çene kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşebilmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır.