Mide B0T0KSU

Mide B0T0KSU yan etkisi olmayan bildiğimiz B0T0KS metaryelini hastane ortamında sedasyon anestesi dediğimiz endoskopi yöntemiyle mide kaslarına uygulanması ile açlık hissini bastırarak gıdaların daha uzun süre midede kalmasını sağlamaktadır. Bu süreçte diyetisyenlerimizin desteği ile çok daha kolay kilo veriliyor. Hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte; ağrı yok, acı yok ve en önemlisi hastanede yatış gerektirmeyen, aynı gün normal yaşantınıza dönebileceğiniz bir işlemdir. 

Öncesi ve Sonrası

Mide B0T0KSU ​uygulamasından beklenti nedir?
Uygulama sonrası hastalarımızın ilk ay toplam kilolarının %10’unu vermesini bekliyoruz. Mide B0T0KSU uyguladığımız doz ve yöntem ile 6 ay etkili bir işlemdir. 1.70 boyunda ve 100 kiloluk bir kişiye göre konuşursak; 6 aylık sürede fazla kilolarını %70 oranında kaybetmesini bekliyoruz.

Mide Balonundan ne farkı vardır?
Mide balonu da kilo vermek için yapılan endoskopik müdahalelerden biridir. Ancak mide balonunun hacminin hastaya göre ara sıra ayarlanması gerekir ki bu da her seferinde endoskopi yapmayı gerektirir. Mide B0T0KSU uyguladığımız doz ve yöntem ile 6 ay etkili bir iştah kaybı sağlar. Mide balonunda mide içinde bir yabancı cisim olması bulantı, kusma, hazımsızlık, şişkinlik gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Ayrıca mide balonu çekildikten sonra bir çok hasta iştahının aniden tekrar açıldığından şikayet etmektedir. Mide B0T0KSUnun etkisi yavaş yavaş geçtiğinden bu şekilde ani iştah artışı yaşanmamaktadır, iştah yavaş yavaş normale dönmektedir.

Mide B0T0KSU sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. B0T0KS uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide B0T0KSU kimler için uygundur?
Mide B0T0KSU aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edebilecek hastalarda mide B0T0KSUnun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edebilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gastrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide B0T0KSU uygulanabilir.

B0T0KS vücuduma dağılır mı?
Yapılan çalışmalarda mide B0T0KS işleminden sonra sistemik yayılım gösterilmemiş olup tamamen lokal olarak sinir iletimine bloke ettiği ve dolayısıyla acıkmayı geciktirdiği gözlenmiştir.

Mide B0T0KSU işlemi ne kadar süre, hastanede yatmak gerekli midir?
Mide B0T0KSU bir ameliyat değildir. Tamamen endoskopik olarak ağız dan girilerek yapılan bir işlemdir. Kesi yoktur. İşlem ortalama 20 dakika sürer. Hastalar, işlem esnasında anestezi hekimi eşliğinde uyutulur. Hastanede yatmak gerekli değildir. İşlem sonrası genellikle 1-2 saatlik müşahede yeterlidir.

Hasta Yorumları

Hastalarımızın görüşlerine bu bölümden ulaşabilirsiniz. 

Öncelikle tüm funcemedical ekibine teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten süper insanlar, cana yakın ve güzel insanlar. Cengiz abime ve gül yüzlü Funda ablama ayrıyetten kocaman öpücük. Kısa zamanda onları kalbime aldım. Benim için gerçekten aileden bir parça oldular. Seviliyorsunuz. Gerçekten kafamda olan tüm sorularımı yanıtlayıp, hiç sıkılmadan gece gündüz zamanını bizler için ayıran Fundama ne kadar teşekkür etsem az. Eğer bir daha gerekiyorsa (inşallah tabiki eski halime dönem) bir daha yaptırırım, çünkü güvenim sonsuz. HErkese tavsiye ediyorum. Kilonuzdan memnun değilseniz ilk yolunuz FunceMedical olsun. Ağrı yok, Yan etki yok, Açlık yok...15 dakikalık bir işlemden sonra çıkın İzmir'in tadını çıkarın veya güzel ailenize geri dönün. Valla yaz yaz bitiremem, hepinizi çok ama çok seviyorum. İyi ki varsınız, iyi ki tanımışım sizleri ve Cengiz abi bu sefer İzmir'i turlarız. Bu arada şeker hastasıyım, işlem öncesi 205 olan kan şekerim işlemden sonra 94'e düştü, bilginiz olsun. Mide B0T0KSU olun fazla kilonuzdan kurtulun ve sağlığınızı tekrar kazanın ve mutlu son 🙂
Hicran Hanım
Mide B0T0KSU
Funce Medical ile 4 ay önce mide B0T0KSU işlemi oldum. 120 kilo ile işleme girdim, şuan 94 kiloyum. Aynı zamanda kendim bir sağlık çalışanıyım. Abime ve Funda Hanıma çok çok teşekkür ediyorum. Ailemden görmediğim desteği kendilerinden gördüm. En güzel hayatlar Funce Medical ile başlar.
Celil Bey
Mide B0T0KSU
Tarifi imkansız duygular içindeyim. Ailemden alamadığım desteği sizden gördüm. Bu çok ama çok değerli benim için. Cansınız, iyi ki varsınız ve hala düşünenler için yazıyorum. Haydi kalkın kendiniz için bir adım atın ve gerisini Funce Medical'e bırakın.
Arzu Hanım
Mide B0T0KSU
Funce Medical ile internet aracılığı ile tanıştım. Güzeller güzeli Fundamla 4 aylık bir telefon görüşmesi sonrasunda, FunceMedical aracılığı ile estetik ameliyatı oldum. Almanya'dan geldim. Beni havaalanından karşıladılar. Önce otelime sonra hastaneye geçtik. Hastane çok konforlu ve lüx bir hastaneydi. Yaklaşık 1 hafta İzmir'de kaldım. Benimle her zaman ilgilendiler ve her an yanımda oldular. 1 haftalık bir İzmir tatilinden sonra da beni havaalanına geri bıraktılar. Hala kendileri ile iletişim halindeyim. İhtiyacı olan tanıdıklarıma mutlaka FunceMedicali öneriyorum. Onlar sizin herşeyinizle ilgileniyor.
Nilgün Hanım
Estetik

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen bilgileri bu bölümde bulabilirsiniz.